Technologie

Při výrobě Vašeho oznámení, přání, vizitky či jiného polygrafického výrobku k docílení dokonalého vzhledu pracujeme s následujícími technologiemi: ofsetový tisk, digitální tisk, ražba, termotisk, slepotisk, digitální výsek, výsek, reliéfní tisk, knihtisk a další. Na počkání Vám vyrobíme také dřevěná razítka a razítka firmy Trodat. Kombinací kvalitních grafických papírů a našich speciálních polygrafických technologií, Vám vytvoříme reprezentativní tiskoviny přímo na míru a podle Vašich osobních i firemních představ.

Digitální tisk

Digitální tisk je správnou volbou při tisku malých nákladů tj. desítky až stovky kusů. Jeho předností je rychlost a operativnost, umožňuje bez dalších mezikroků vytvořit tiskoviny přímo z počítače a to již od jednoho kusu. Digitální tisk v mnoha případech nahrazuje tisk ofsetový.

K digitálnímu tisku používáme stroje od firmy MINOLTA, OCÉ, XEROX a OKI. Digitálně jsme schopni tisknout jak na hladké papíry, tak na papíry strukturované i ve vyšších gramážích. Digitální tisk využíváme na tisk svatebních oznámení, vizitek, pozvánek, promočních oznámení, letáků, etiket, ale i na tisk několika kusů knih nebo brožur. Digitální tisk jsme schopni dále zpracovávat technologiemi, jako jsou např. laminace, zlatotisk, slepotisk, tvarový nebo digitální výsek, rylování (bigování), perforování, falcování vazba, řezání, vazby plastové a kovové.

Ražba

Ražba je technologie přenosu daného motivu na podkladový materiál pomocí štočku (raznice) za působení tepla a tlaku přes fólii. Barva ražby je dána barevnou škálou používaných fólií. Fólie pro ražbu lze rozdělit do tří kategorií: pigmentové (pastelové), metalické (včetně stříbrné a zlaté) a holografické.

Zlatotisk

Zlatotisk neboli horká ražba je technologie, při které se tiskne za pomoci tlaku a tepla. V lisu, při teplotě cca. 120 °C, se nanáší přes štoček fólie, která může mít zlatý, stříbrný nebo i jiný metalický povrch. Naše společnost nabízí tisk horkou ražbou od malých formátů, až po formát papíru 70 x 50 cm. Nejvíce se zlatotisk používá na tisk svatební oznámení a blahopřání. Zlatotisk dodá Vašim tiskovinám a výrobkům luxusnější vzhled.

Slepotisk

Speciální formou ražby je slepotisk, kde se ražba aplikuje bez fólie - pouze vytlačením motivu do materiálu. Provádí se tiskovou formou bez barvy nebo razící formou zpravidla do kvalitního grafického papíru. Slepotisk dodává tiskovinám další rozměr.

Výsek

Výsek patří mezi oblíbené konečné úpravy tiskovin. Je k němu zapotřebí vyrobit výsekovou formu - planžetu. Zvolený tvar se vysekává tlakem a nelze tak docílit přílišnou detailnost. Tvarový výsek dává tiskovinám konečnou podobu. Naše firma provádí výsek do formátu B2 (500 x 700). Nejčastější využití klasické výsekové technologie je v oblasti reklamy na propagační materiály, u firemních tiskovin na desky, krabičky na vizitky a samolepky.

Digitální výsek

Digitální výsek je laserová technika, která nám umožňuje vyřezávání složitých tvarů s velkou přesností bez použití výsekových nástrojů. Počítačem daná stopa vede řez pomocí laserového paprsku. Digitálním výsekem lze docílit složitých tvarů s ostrými úhly i s velmi malými objekty, jako jsou například ornamenty, loga, text. Je vhodný jak pro maloobjemové zakázky, tak i pro velké zakázky, kde je kladen důraz na jemnost a složitost požadovaných tvarů.

Výhodou digitálního výseku je rychlost, možnost vytvoření jakéhokoli tvaru výseku přímo v počítači, výroba výseku již od jednoho kusu nebo možnost náseku (např. pro samolepící folie).

Laminování

Laminace (neboli laminování) je pokrytí povrchu fólií. Takto upravený povrch je odolnější proti oděru a vlhkosti a získá tím také na tuhosti. Laminovat lze polygrafický výrobek jednostranně i oboustranně. Fólie může být lesklá i matná. Naše firma provádí laminaci za tepla na formáty od A4 (210 x 297) do B2 (500 x 700).

Výroba razítek

Vyrábíme klasická dřevěná razítka a samobarvící razítka od firmy Trodat i na počkání. V nabídce máme i razítka reliéfní určená pro slepotisk.

Razítko Trodat Professional je spolehlivé a vhodné pro pravidelnou práci v každé kanceláři. Nabízí uživateli komfort a díky ergonomickému designu perfektně padne do ruky. Díky novému krytu je také zárukou čistoty a požadovaného výsledku.

Razítko Trodat Printy je světově i u nás nejprodávanější samobarvící razítko. Je to odolný, plastový, kapesní výrobek, určený především pro použití na cestách nebo v menších kancelářích. Praktická funkčnost každého detailu a inovativní použití vysoce kvalitních materiálů patří mezi hlavní důvody, že se toto razítko stalo nejoblíbenějším a nejvíce užívaným samobarvicím razítkem na světě. Je lehoučké, kompaktní a naprosto spolehlivé.